Kamila Nyckowska (Ur. 1982), Bez tytułu, 2017

cena wywoławcza
900 PLN
1 000 PLN

olej, płótno, 120 x 100 cm

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny). Zajmuje się malarstwem, ilustracją, ceramiką. W swojej twórczości podejmuje problem kondycji człowieka jako istoty skazanej na fizyczną i duchową klęskę. Bohaterem jej prac jest śmierć uosobiona przez postać kobiety. Kobiety, która postrzega świat w sposób zniekształcony, tkwi w potrzasku własnej psychiki.