Maria Janiga (Ur. 1952), Pomost Rydzewo, 2015

cena wywoławcza
~162 EUR

olej, płótno, 60 x 70 cm

Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich - 1966-1971, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Leszka Hołdanowicza. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim - 1977 r. Działalność w zakresie malarstwa, rysunku, ceramiki, grafiki, grafiki użytkowej (grafika komputerowa), form przestrzennych (papier-mache) i wystawiennictwa. Należy do Grupy Twórczej PositiveART, cz³onek Zwi¹zku Polskich Artystów Plastyków. Prace malarskie i plakaty w zbiorach prywatnych, w Muzeum Plakatu w Wilanowie i w wyposażeniu hotelu „Holiday Inn" w Warszawie (30 prac) oraz w Amerykańskiej Szkole Biznesuw Miedzeszynie (60 prac).