Mariola Świgulska (Ur. 1961), Urzekająca natura, 2018

cena wywoławcza
1 000 PLN

olej, akryl, płótno, 120 x 80 cm

Absolwentka Wydziału Architektonicznego Politechniki Łódzkiej. W czasie studiów, podczas pobytu w Wiedniu, doskonaliła swój warsztat malarski. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne na płótnie w dużych formatach. Poszukuje niecodziennych form prezentacji, interesuje się połączeniem sztuki z architekturą, kreowaniem przestrzeni w niekonwencjonalny sposób oraz poszukiwanie miejsca dla obrazów w nowoczesnych wnętrzach. W malarstwie szuka inspiracji w detalach zaczerpniętych ze świata roślin. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Współpracuje z wieloma architektami w kraju i za granicą. Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie: Norwegii, Niemczech, Holandii oraz Wiedniu, a także w Stanach Zjednoczonych na Florydzie.