Marcin Kędzierski (Ur. 1969), Rowerzystka pod Rivierą, 2017

cena wywoławcza
800 PLN
1 500 PLN
olej, płótno, 90 x 62 cm

Urodzony w Radomiu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki oraz gościnnie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu – Warszawski Pejzaż 2014 za obraz „Brzeska 12”. Wyróżniony na 36 Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2003 za obraz pt. „Oczekiwanie-czerwone”. W swojej twórczości interesuje się miastem i jego mieszkańcami. Banalne sceny warszawskie zostają przekształcone w ramę nadającą egzystencjalnego charakteru prostym bohaterom jego obrazów. Założyciel Grupy Miejska działającej od 2004 r. w przestrzeni publicznej.